Андрій Бондаренко (paleozavr) wrote,
Андрій Бондаренко
paleozavr

 • Mood:
 • Music:

Подорож по кримських горах

Передусім хочеться сказати, що люди, які обмежують простір свого існування місцями, де є душ, телевізор,  дискотеки/боулінгни,  і тому подібні плоди цивілізації втрачають дуже багато  - втрачають те, що неможливо купити ні за які гроші, навіть з кількома нолями праворуч. Втрачають живе спілкування з природою, неповторні враження, натхнення і просто цілий пласт життя. 
Так що, шановні комфортозалежні, якщо до сих пір простір вашого існування визначала наявність ванни чи телевізора - вважайте що саме час переосмислити своє існування і вирушити в похід, наприклад в Кримські гори.

Мені довелося бути в кримських горах двічі - травневими святами та в розпал літа. Як на мене - влітку ходити краще. Вночі не холодно, нагір'я вкрито чарівними польовими квіти, в кінці подорожі можна скупатись в морі. Якщо хтось розповідатиме про літню спеку  в горах - будьте впевнені - спека в горах - це міф. На висоті 1000-1500м завжди прохолодніше ніж внизу на 5-10*С, особливо влітку, так що і в найспекотнішу погоду в горах температура рідко перевищує 20*С. Сонце щоправда жорстке, тим хто легко "згорає", варто захиститися відповідною одежою та кремами, можна навіть паранджою не погребувати,  перевірено ;)

На Яйлі вас спіткатимуть дві неприємності. Перша - відсутність води. Джерел води там тільки два (в Гурзуфській седловині та "7 криниць", на північ від Ай-Петрі) і відомі вони далеко не всім, так що без провідника знайти їх особливо не сподівайтесь. Навесні ця проблема вирішується легко - береться сніг (він там  лежить до середини травня) і розтоплюється.
Друга - це заповідники. Ще з давніх часів наші можновладці полюбляли принцип "сам не гам й іншому не дам". Цьому древньому принципу слідують і наші можновладці. Заходити на територію заповідників можна лише з дозволу, який треба брати в Адміністрації Президента, що простим смертним не під силу. Тому єдиний вихід - це никатись від лісників  (хоча б не привертати їхньої уваги кострами) і з відчуттям партизана йти на свій страх і ризик вперед. Нащастя нам це вдалося, то ж і у вас є шанс!

Якщо Ви їдете з Києва або, тим більш, з Західної України, то складнощі будуть також із залізничними квитками.  Московський напрямок чомусь обслуговується нашою залізницею куди більш щиро.

Таким чином Кримьскі гори захищені досить міцно і якщо Ви все-таки наважитесь цей захист подолати - райська насолода гарантована. За 4,5 дні нашої подорожі ми зустріли групи туристів лише під кінець маршруту - блище до Чортових сходів. Весь шлях від Ангарського перевалу до Роман-Кошу і далі, майже до Ай-Петрі, був на диво безлюдним, якщо не вважати скажених автомобілістів, які гасали по Яйлі десь о півночі. Хто саме гасав, і яким напоєм гонщики перед тим заправлялися для нас залишилось загадкою, чого і вам бажаємо!
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment